SORU ALINMAMAKTADIR...

LÜTFEN SORU SORMAYINIZ...

29 Temmuz 2011

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi 2011-2012 DERS YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ, BURS VE YURT İMKANLARI


Bk.107

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıracak öğrenciler için (Uluslararası Girişimcilik Bölümü hariç) öğrenim ücreti KDV dâhil 19.000.-TL’dir; iki eşit taksitte Güz ve Bahar dönemi başlarında ödenir. Uluslararası Girişimcilik Bölümüne kayıt yaptıracak öğrencilerin yurt dışında eğitim ve ortak eğitim göreceği ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarda bu ücrete KDV dâhil 6.500- Amerikan Doları ilave edilecektir. TOBB ETÜ’de eğitim ücretlerinde yapılabilecek değişiklikler yıllık TÜFE artışı ile sınırlı tutulmaktadır.

Burslu kontenjanlardan kayıt yaptıran öğrencilerin bursluluk süreleri, hazırlık sınıfı dâhil, toplam beş akademik yıl ve ilave bir dönem ile sınırlıdır. TOBB ETÜ, öğrencinin bu süre içinde öğrenimine devam etmesi şartıyla bursun hiçbir şekilde kesilmeyeceğini, sınıf-ders geçme veya not ortalaması ve benzeri konulardan etkilenmeyeceğini taahhüt etmektedir. Tam Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere LYS’de ilgili yerleştirme puan türünden ve kayıt yaptırdığı Fakülte ve Bölüm itibarıyla 2.000.- TL’ye kadar değişen miktarlarda yaşam katkı payı ödenir. Ailesi Ankara’nın merkez ilçeleri dışında bulunan Tam Burslu öğrencilere barınma yardımı yapılır. Bu kapsamda öğrenciler, TOBB ETÜ Öğrenci Konukevinden ücretsiz olarak yararlanır. Bu öğrencilerden, ailevi veya sağlık sorunu gibi nedenlerle evde kalmaları gerektiği tespit edilenlere aylık 250.-TL kira yardımı ödenir. TOBB ETÜ’ye Tam Burslu kontenjan dışında kayıt yaptıran öğrenciler, akademik yıl içinde Üniversitenin öngördüğü ders yükü şartlarını sağlamaları ve yıllık akademik ortalamalarının 3,50 ve daha yüksek olması halinde izleyen Akademik yılda eğitim ücretinden muaf tutulurlar. TOBB ETÜ’de eğitim üç dönemlidir. Bu kapsamda, ikinci sınıftan itibaren her yıl bir akademik dönem süresince zorunlu ortak eğitim programı uygulanır. Ortak eğitim uygulamasına katılan öğrencilere ortak eğitim süresince firmalar tarafından belirli bir ücret ödenmekte olduğundan, Tam Burslu kategoride kayıt yaptıran öğrencilere bu süredeki yaşam katkı payları ortak eğitim yapılan kurumdan aldıkları ücretler düşülerek ödenir. TOBB ETÜ öğrencileri, TOBB ETÜ’den ayrılmış veya ilişiği kesilmiş olanlar ve dört yıllık üniversite mezunu olanlar TOBB-ETÜ’deki burslu kontenjanları tercih edemezler. Ücret ödeme esasları, yaşam katkı payı miktarları, konukevi ücretleri ve Uluslararası Girişimcilik Bölümü programı uygulama esasları ile ilave koşulları hakkında ayrıntılı bilgiler için: www.etu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SORU ALIMI KAPANMIŞTIR !!!

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

SORU ALINMAMAKTADIR...

LÜTFEN SORU SORMAYINIZ...
YAPILAN ÖNERİ VE DEĞERLENDİRMELER İLGİLİ SINAV KILAVUZLARI KAPSAMINDA YAPILMAKTADIR. ESAS OLAN İLGİLİ KILAVUZDA YAZILI OLANLARDIR.