SORU ALINMAMAKTADIR...

LÜTFEN SORU SORMAYINIZ...

29 Temmuz 2011

Ufuk Üniversi 2011-2012 DERS YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ, BURS VE YURT İMKANLARI

Bk.227

Ufuk Üniversitesi 1972 yılından beri faaliyet gösteren Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Öğretim dili yoğun İngilizce Destekli Türkçe’dir. Ufuk Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretli olup, 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrenim ücreti (KDV dahil) Tıp Fakültesi için 18.500 TL, Hukuk Fakültesi için 16.500 TL, diğer fakülteler ile İngilizce Hazırlık Programında 16.000 TL, Hemşirelik Yüksekokulu lisans ve İngilizce Hazırlık Programında 10.000 TL, önlisans programları 8000 TL dir. Öğrenim ücretinin yarısı kesin kayıt ve kayıt yenileme sırasında geriye kalan yarısının ½ si yarıyıl başında kayıt yenileme sırasında, kalan ½ si ise Nisan ayının ikinci haftası içerisinde ödenecektir. Öğrenim ücreti ABD Doları olarak belirlenen eski kayıtlı öğrencilerden, ücretini TL cinsinden ödemek isteyenlere ödeme tarihindeki Merkez Bankasının Efektif Satış Kuru uygulanır. T.C Merkez Bankası ABD Doları Efektif satış kurunun 1.55 TL’sını aşması durumunda ise 2011-2012 eğitim-öğretim yılı öğrenim ücretleri için dolar kuru en fazla 1.55 TL olarak hesaplanır.

Ufuk Üniversitesi’nin burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs karşılıksız olup, yalnız öğrenim ücretini kapsar. Burslu öğrenciler Ufuk Üniversitesi Burs Yönergesi hükümlerine tabidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SORU ALIMI KAPANMIŞTIR !!!

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

SORU ALINMAMAKTADIR...

LÜTFEN SORU SORMAYINIZ...
YAPILAN ÖNERİ VE DEĞERLENDİRMELER İLGİLİ SINAV KILAVUZLARI KAPSAMINDA YAPILMAKTADIR. ESAS OLAN İLGİLİ KILAVUZDA YAZILI OLANLARDIR.