SORU ALINMAMAKTADIR...

LÜTFEN SORU SORMAYINIZ...

02 Eylül 2009

2009-2010 ANKARA SERVİS ÜCRETLERİ, OKUL SERVİSİ KİLOMETRE FİYATLARI

Okul servis ücretlerine zam yapıldı

Zamla birlikte okul servis ücretleri şöyle oluştu:
Başkentte okul servis ücretlerine yüzde 7,5 ile 9 arasında zam yapıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2009-2010 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala Ankara Umum Servis Aracı İşletmecileri Odası, başkentte uygulanacak yeni servis ücretlerini belirledi.

Buna göre, Ankara'da servis ücretleri en kısa mesafe olan

0-3 kilometre arasında yıllık 815 TL,

3-6 kilometre arası 870 TL,

6-10 kilometre arası 1.100 TL,

10-15 kilometre arası 1.275 TL,

15 kilometreyi aşan her kilometre için ise 1.35 TL ek ücret talep edilecek.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni düzenlemenin hem vatandaşı, hem esnafı sıkıntıya düşürmeyecek şekilde, günün ekonomik koşullarına uygun yapıldığını söyledi.

Zammın kilometre oranları göz önüne alındığında yüzde 7,5 ile yüzde 9 oranında gerçekleştiğini ifade eden Yiğiner, ''Ankara Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığı geçtiğimiz ay yüzde 15 oranında zam talebiyle bize başvurdu. Rakam yüksek olduğu için yeniden düzenlemeleri için iade ettik. Şimdi getirdikleri yeni rakamlar değerlendirildi ve uygun bulunduğu için onaylandı'' dedi.

Ankara Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı da, akaryakıta gelen zam ve girdilerdeki artışın okul servis ücretlerinde yeni düzenlemeyi zorunlu kıldığını söyledi.

Yeni tarifenin bugün onaylandığını ve yürürlüğe konulduğunu belirten Elmadağlı, velilerin okul servisleriyle ilgili bir sıkıntı yaşaması halinde, oda başkanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Zabıta Daire Başkanlığına başvuruda bulunabileceğini kaydetti.

BUGÜN

1 yorum:

  1. zaten çok zor olan bizleri servis zamları daha kötü zora soktu birde yarıyılda geçen yılda yarım ücret verdik hiç kimsenin kurallara uyduğunu düşünmüyorum hep zorluk hep zor

    YanıtlaSil

SORU ALIMI KAPANMIŞTIR !!!

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

SORU ALINMAMAKTADIR...

LÜTFEN SORU SORMAYINIZ...
YAPILAN ÖNERİ VE DEĞERLENDİRMELER İLGİLİ SINAV KILAVUZLARI KAPSAMINDA YAPILMAKTADIR. ESAS OLAN İLGİLİ KILAVUZDA YAZILI OLANLARDIR.